
Вони працюють за їжу. Часом просто безкоштовно. Зеки в українських тюрмах – міцна та найдешевша робоча сила. Найрізноманітнішої продукції під лейблом «Мейд ін в’язниця», виявляється, на ринках – тьма-тьмуща. Але самі ув’язнені за роботу отримують копійки.
У тюремному управлінні Харківщини Костянтин Нікулін – на зразок ефективного менеджера. Недарма в назві його посади є модне слово «маркетинг». Він переконаний, харківські в’язниці теж повинні бути в тренді – і мати фірмові магазини. Сувеніри, меблі, сантехніка, будинки зі зрубу. Та ще й без штампу – Мade in Сhinа.
До теми: В Україні розвинуте рабовласництво
Без зеків «Євро-2012» теж не обійшлося. Урни, лавки, вуличні ліхтарі – все це робили за гратами. І навіть на будівництво харківського стадіону «Металіст» відправили тюремний десант. Після Євро ув’язнених залучили і до виборчої кампанії. На виготовлених в неволі дитячих майданчиках попіарилось чимало політиків. Ув’язненим з цих мільйонів перепали копійки. Бо керівництво колоній часто забуває, що зеки теж люди, які мають право отримувати бодай невелику, але зарплатню.
Нові сенсаційні розслідування вже наступної суботи о 17:45 у програмі «Максимум в Україні» на каналі ICTV